Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Dini Terimler
Sponsorlu bağlantılar
Secme Konular
· ELHAMDÜLİLLAH
· SİCCÎN
· ÂLİM
· FETÂNET
· FİDYE
· SAFÂ VE MERVE
· EMÂN
· LEBBEYK
· MÜRŞİD
· ATEİST

Burayada Bak
· AKÎKA
· Akl-ı Feâl
· Akl-ı Meâş
· Âlem-i Ervâh
· Âlem-i Mânâ
· Âlem-i Sagîr
· ALEYHİSSALÂTÜ VES-SELÂM
· ÂLİM
· AMDEN
· AMEL
· Amel-i Kesîr
· Amel-i Sâlih
· ÂMENTÜ
· ANÂSIR-IERBE'A
· ANGLİKANİZM

Son Okunanlar
· TEVVÂB (Et-Tevvâb)
· SAPIK
· ALAK SÛRESİ
· HUBB-I FİLLÂH VE BUĞD-I FİLLÂH
· SİCCÎN
· HABÎS
· AKLÎ VE NAKLÎ İLİMLER
· NEHY
· LÛT ALEYHİSSELÂM
· CEBBÂRDini Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z

TEVVÂB (Et-Tevvâb)

Allahü teâlâ Kur'ân-ı kerîmde meâlen buyurdu ki:

Ve o zaman İbrâhim ve İsmâil (aleyhimesselâm) Kâbe'nin temellerini yükselttiler ve şöyle duâ ettiler: "Ey Rabbimiz! Bizden bu hayırlı işi kabûl buyur. Hakîkaten sen duâmızı işitici ve niyetimizi bilicisin. Ey Rabbimiz! Bizi sana teslîm ve ihlâs sâhibi olmakta sâbit kıl. Soyumuzdan bir topluluğu da sana boyun eğen bir ümmet yap. Bize ibâdet yollarımızı ve hac vazîfelerimizi göster, kusurlarımızı affedip, tövbemizi kabûl buyur. Muhakkak ki sen, tevvâbsın ve rahîmsin (âhirette mü'minlere merhamet buyuransın). (Bekara sûresi: 127,128)

Onlar bilmediler mi ki, şüphesiz Allahü teâlâ kullarından tövbeyi kabûl edecek, sadakaları alacak olan ancak kendisidir. Ve hakîkatte tevvâb ve rahîm yalnız O'dur. (Tevbe sûresi: 104)

Bir kimse duhâ namazından sonra üç yüz altmış defâ et-Tevvâb ism-i şerîfini söylerse tövbesi kabûl olur. On defâ bir zâlim üzerine söylendiğinde zâlimin zulmünden kurtulur. (Yûsuf Nebhânî)


Son takip: 12.11.2019 - 04:08
Konu ile alakali düsüncelerinizi yaziniz:· MUBÂH · EHL-İ SÜNNET · Kitâb ve Sünnet · EMVÂL-İBÂTINA · İslâm-ı Mecâzî · EMEL · Nefhat-ül-Ba's · SECİYYE · Mürsel Hadîs · İlm-i Usûl-i Kelâm · ADAK · SAMED (Es-Samed) · KEMEND-İ MAHBÛB-İ İLÂHÎ · Maraz-ı Mevt · İSTİHFÂF · İCTİHÂD · İĞFÂL · MEDRESE · KIRÂET · Râbıta-i Telebbüsiyye · ME'ÂNÎ İLMİ · HIRZ ÂYETLERİ · KÂR HADDİ · İhlâs Sûresi · RÛHÂNİYYET · BÎ-ÇÛN VEBÎ-ÇİGÛNE · MÜLHİD · KARÂBET · MÂSİVÂ · CELLE CELÂLÜH · Tertîb Sâhibi · İSTİSKÂ · ANGLİKANİZM · MÜKÂFÂT · TEBZÎR · Takvâ Ehli · Kadr (Kadir) Sûresi · ÇİLEHÂNE · HİBE · Hadîs-i Mevdû · BESMELE · TAKTÎR · REML (Remel) · RADIYALLAHÜ TEÂLÂ ANHÂ · Dirhem-i Şer'î · MESTÛRE · DÂVÛD ALEYHİSSELÂM · Delîl-i Aslî · FİTNE · MUHTESİB
· AKÎKA · Akl-ı Feâl · Akl-ı Meâş · Âlem-i Ervâh · Âlem-i Mânâ · Âlem-i Sagîr · ALEYHİSSALÂTÜ VES-SELÂM · ÂLİM · AMDEN · AMEL · Amel-i Kesîr · Amel-i Sâlih · ÂMENTÜ · ANÂSIR-IERBE'A · ANGLİKANİZM · ANKEBÛT SÛRESİ · ARABÎ AYLAR · ARABÎ SENE · A'RÂF · A'râf Eshâbı (Ehli) · ARAFÂT · ARÂZİ-İ MÎRİYYE · ARÂZİ-İ UŞRİYYE · AREFE GÜNÜ · ASHÂB · ÂSÎ · ÂŞİR · Aşk-ı İlâhî · AŞR (Aşır) · AŞR (Aşır) · ÂŞÛRE GÜNÜ · ATÂ · AZÂB · Âzâd Etmek · Âzâd Olmak · AZAMET · ÂZER · AZÎMET · AZÎZ (El-Azîz) · BÂTINİYYE
· Melekler · Peygamberler · Sureler

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber